logo materpater top

marlena haduchMarlena
Trąbińska-Haduch

Kontakt do mnie: 691 897 089
Wyślij wiadomość »

Założyłam i prowadzę Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjny MaterPater.


Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Społecznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (2002). Ukończyłam 4-letnie Studium Terapii Rodziny i Roczne Studium Trenerskie Stowarzyszenia OPTA. Od dwóch lat jestem w trakcie szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej w ujęciu psychoanalitycznym organizowanym przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii, która współpracuje z Instytutem Psychoterpaii Zintegrowanej w Monachium.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam współpracując w „Centrum Rodziny” Szkoła Rodzenia Joanny Wilk, pomagając parom przygotować się do porodu i pełnienia nowej roli rodzicielskiej. Od lutego 2008 roku pracowałam w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje)  w programie Dobry Rodzic – Dobry Start, gdzie odpowiadałam za tworzenie i realizację oferty pomocy dla rodzin z dziećmi od 0 do 6 roku życia. Obecnie pracuję jako psychoterapeuta w Centrum Medycznym "Żelazna" w Warszawie.

Prowadzę terapię indywidualną, par, rodzinną, oraz grupy terapeutyczne dla kobiet chorujących na depresję. Zajmuję się także konsultacjami wychowawczymi i warsztami dla rodziców. Jestem współautorką warsztatów „Bez klapsa – jak z szacunkiem i miłością stawiać dziecku granice”, „Być mamą”, „Rodzina jak drużyna”, „Jestem Matką – Kobietą świadomą siebie”, „Być Babcią, Być Dziadkiem”, "Jesteśmy Rodzicami - Jesteśmy Parą".

Jestem certyfikowanym trenerem „Treningu Skutecznego Rodzica” wg Thomasa Gordona i programu SAFE Karla Brischa. Ukończyłam kurs „Szkoła dla rodziców i wychowawców” organizowany przez CMPPP oraz „Podstawy programu pracy z grupami dla rodziców dzieci 3-8 lat autorstwa Carolyn Webster-Stratton”. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup metodą TZA-ART „Trening zastępowania agresji”. Ukończyłam szkolenie przygotowujące do pracy skalą NBAS – Skala Oceny Zachowań Noworodka według Brazeltona, które wykorzystuję w pracy z rodzicami noworodków i niemowląt. Ukończyłam szkolenie na trenera metody Wideotreningu Komunikacji, którą wykorzystuje w pracy z diadą mama/tata – dziecko w celu poprawienia sposobu komunikacji w rodzinie.

Swą pracę poddaję ciągłej superwizji.

Interesuję się psychologią rozwojową i wychowawczą oraz psychologicznymi aspektami ciąży, porodu i macierzyństwa. Ukończyłam 2 letnie Studium Medyczne na kierunku położnictwo dzięki czemu mogę w kontakcie z klientem łączyć wiedzę medyczną z psychologiczną. Pozwala mi to, bardziej całościowo patrzeć na osoby z którymi pracuję. W pracy swej łączę myślenie systemowe z psychoanalitycznym, teorię przywiązania Bowlbiego oraz neuropsychologiczne aspektach rozwoju dziecka.

W Ośrodku MaterPater prowadzę psychoterapię indywidualną, par i rodzinną  oraz konsultacje wychowawcze dla rodziców. Pomagam rodzinom w kryzysie, m.in. trudności w relacjach z partnerem, rozstanie, rozwód, żałoba związana ze stratą bliskiej osoby, także dziecka, depresja poporodowa. Wspieram osoby w procesie pracy nad poprawą jakości swojego życia i relacji z innymi.