Agnieszka Florczuk‑Łukasiak

W Ośrodku MaterPater prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, psychoterapię dla par i rodzin. Zajmuje się także mediacjami rodzinnymi. Przyjmuje w gabinecie przy ul. Górczewskiej 224/81 oraz przy ul. Redutowej 52/3.

Jestem psycholożką, psychoterapeutką oraz mediatorem rodzinnym. 

Współpracuję z Ośrodkiem MaterPater od sześciu lat.

Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, 4,5 letnie Całościowe Szkolenie Podyplomowe z zakresu „Psychoterapii” organizowane przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem prof. dr hab. Bogdana de Barbaro oraz 2-letnie szkolenie „zmiana indywidualna – zmiana systemowa” organizowane przez Ośrodek Synapsiss z zakresu terapii rodzinnej i małżeńskiej.

Jak pomagam?

W gabinecie prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par oraz rodzin.

Komu pomagam?

Pomagam osobom przeżywającym długotrwałe trudności emocjonalne i osobowościowe, przeżywającym trudności w relacjach z innymi oraz osobom zainteresowanym rozwojem własnym.

Praktykę prywatną prowadzę od 17 lat. Przez 11 lat byłam związana ze Specjalistyczną Poradnią ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, gdzie pracowałam terapeutycznie z ofiarami przemocy indywidualnie i prowadziłam grupy wsparcia oraz grupy terapeutyczne. Od trzech lat współpracuję z Punktem Informacyjno-Konsultacyjnym w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dalej zajmuję się pomocą ofiarom przemocy domowej. Współpracowałam również przez kilka lat z Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii- Psychomedica, gdzie prowadziłam terapię indywidualną i małżeńską. Przez 10 lat byłam związana również z Ośrodkiem Terapii i Edukacji Psychologicznej OTEP gdzie zajmowałam się prowadzeniem terapii indywidualnej, małżeńskiej i rodzinnej.

Pracuję w oparciu o podejście systemowe i psychodynamiczne pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doskonalę swoje umiejętności zawodowe biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i seminariach.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie terapeuty rodzinnego prowadzę także mediacje rodzinne i pomaga rodzicom małoletnich dzieci w porozumieniu się co do sposobu roztoczenia pieczy nad nimi i wychowania, w sytuacji gdy rodzice żyją w rozłączeniu. 


Nr telefonu, pod którym umówisz konsultację:

W Ośrodku MaterPater prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, psychoterapię dla par i rodzin. Zajmuje się także mediacjami rodzinnymi. Przyjmuje w gabinecie przy ul. Górczewskiej 224/81 oraz przy ul. Redutowej 52/3.

Agnieszka Florczuk-Łukasiak (portret)

Agnieszka Florczuk‑Łukasiak