Marlena Trąbińska‑Haduch

W Ośrodku MaterPater prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych oraz par. Pracuje w gabinecie przy ul. Górczewskiej 224/81 oraz przy ul. Redutowej 52/3.

Założyłam Ośrodek MaterPater w 2013 roku.

Jestem psycholożką, psychoterapeutką.

Ukończyłam Wydział Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne – Studium Terapii Rodziny oraz Rocznego Studium Trenerskie prowadzone przez Stowarzyszenia OPTA w Warszawie. Ukończyłam 4,5 letnie szkolenie z zakresu Psychotraumatologii Praktycznej prowadzonego przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku.

Obecnie jestem uczestniczką całościowego szkolenia psychoterapeutycznego  w nurcie psychoanalitycznym w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii PTPP w Warszawie.

Jestem certyfikowanym trenerem „Treningu Skutecznego Rodzica” wg Thomasa Gordona. Ukończyłam kurs „Szkoła dla rodziców i wychowawców” organizowany przez CMPPP oraz „Podstawy  programu pracy z grupami dla rodziców dzieci 3-8 lat autorstwa Carolyn Webster-Stratton”. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup metodą TZA-ART „Trening zastępowania agresji”.  Ukończyłam szkolenie przygotowujące do pracy skalą NBAS – Skala Oceny Zachowań Noworodka według Brazeltona, które wykorzystuję w pracy z rodzicami noworodków i niemowląt, a także szkolenie do pracy metodą Wideotreningu Komunikacji, którą wykorzystuję w pracy z diadą mama/tata – dziecko w celu poprawienia sposobu komunikacji w rodzinie. Uczestniczyłam także w licznych szkoleniach z zakresu pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi, w tym, w specjalistycznym Studium pracy terapeutycznej z kobietą i jej rodziną w temacie zaburzeń depresyjnych okołoporodowych.

Jestem współautorką warsztatów „Bez klapsa – jak z szacunkiem i miłością stawiać dziecku granice”, „Być mamą”, „Rodzina jak drużyna”, „Jestem Matką – Kobietą świadomą siebie”, „Być Babcią, Być Dziadkiem”. 

Jak pomagam?

W Ośrodku MaterPater prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię par.

Pracuję psychoterapeutycznie łącząc rozumienie pacjenta w nurcie systemowym i psychoanalitycznym, w systemie sesji jeden, dwa i więcej razy w tygodniu.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji superwizorów z Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam współpracując z Centrum Rodziny” Szkoła Rodzenia Joanny Wilk, z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie koordynowałam działania adresowane do rodzin z dziećmi od 0 do 6 roku życia. Przez 7 lat pracowałam jako psychoterapeutka w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie, z pacjentkami i ich rodzinami w sytuacji okołoporodowej.

Od 16 lat zajmuję się pomaganiem dorosłym, rodzinom w różnych trudnych sytuacjach życiowych.  

Komu pomagam?

Zapraszam osoby z problemami emocjonalnymi i relacyjnymi, z zaburzeniami nastroju, w kryzysach osobistych, małżeńskich , trudnościach rodzinnych. Od wielu lat pomaga kobietom i rodzinom w sytuacji okołoporodowej, borykających się z problemami w okresie ciąży, porodu, połogu. Posiadam doświadczenie w pracy z kobietami w żałobie (po starcie dziecka – poronienie, śmierć) oraz z depresją poporodową. 

Interesuję się psychologią rozwojową i wychowawczą oraz psychologicznymi aspektami ciąży, porodu  i macierzyństwa. 

Prywatnie jestem miłośniczką ogrodnictwa, pływania, narciarstwa i zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem własnego psa.


Nr telefonu, pod którym umówisz konsultację:

W Ośrodku MaterPater prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych oraz par. Pracuje w gabinecie przy ul. Górczewskiej 224/81 oraz przy ul. Redutowej 52/3.

Marlena Trąbińska-Haduch (portret)

Marlena Trąbińska‑Haduch