Założyłam Ośrodek MaterPater w 2013 roku.
Jestem psycholożką, psychoterapeutką.
Ukończyłam Wydział Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne – Studium Terapii Rodziny oraz Rocznego Studium Trenerskie prowadzone przez Stowarzyszenia OPTA w Warszawie. Ukończyłam 4,5 letnie szkolenie z zakresu Psychotraumatologii Praktycznej prowadzonego przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku.
Obecnie jestem uczestniczką całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychoanalitycznym w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii PTPP w Warszawie.
Jestem certyfikowanym trenerem „Treningu Skutecznego Rodzica” wg Thomasa Gordona. Ukończyłam kurs „Szkoła dla rodziców i wychowawców” organizowany przez CMPPP oraz „Podstawy programu pracy z grupami dla rodziców dzieci 3-8 lat autorstwa Carolyn Webster-Stratton”. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup metodą TZA-ART „Trening zastępowania agresji”. Ukończyłam szkolenie przygotowujące do pracy skalą NBAS – Skala Oceny Zachowań Noworodka według Brazeltona, które wykorzystuję w pracy z rodzicami noworodków i niemowląt, a także szkolenie do pracy metodą Wideotreningu Komunikacji, którą wykorzystuję w pracy z diadą mama/tata – dziecko w celu poprawienia sposobu komunikacji w rodzinie. Uczestniczyłam także w licznych szkoleniach z zakresu pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi, w tym, w specjalistycznym Studium pracy terapeutycznej z kobietą i jej rodziną w temacie zaburzeń depresyjnych okołoporodowych.
Jestem współautorką warsztatów „Bez klapsa – jak z szacunkiem i miłością stawiać dziecku granice”, „Być mamą”, „Rodzina jak drużyna”, „Jestem Matką – Kobietą świadomą siebie”, „Być Babcią, Być Dziadkiem”.
Jak pomagam?
W Ośrodku MaterPater prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię par.
Pracuję psychoterapeutycznie łącząc rozumienie pacjenta w nurcie systemowym i psychoanalitycznym, w systemie sesji jeden, dwa i więcej razy w tygodniu.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji superwizorów z Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam współpracując z Centrum Rodziny” Szkoła Rodzenia Joanny Wilk, z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie koordynowałam działania adresowane do rodzin z dziećmi od 0 do 6 roku życia. Przez 7 lat pracowałam jako psychoterapeutka w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie, z pacjentkami i ich rodzinami w sytuacji okołoporodowej.
Od 16 lat zajmuję się pomaganiem dorosłym, rodzinom w różnych trudnych sytuacjach życiowych.
Komu pomagam?
Zapraszam osoby z problemami emocjonalnymi i relacyjnymi, z zaburzeniami nastroju, w kryzysach osobistych, małżeńskich , trudnościach rodzinnych. Od wielu lat pomaga kobietom i rodzinom w sytuacji okołoporodowej, borykających się z problemami w okresie ciąży, porodu, połogu. Posiadam doświadczenie w pracy z kobietami w żałobie (po starcie dziecka – poronienie, śmierć) oraz z depresją poporodową.
Interesuję się psychologią rozwojową i wychowawczą oraz psychologicznymi aspektami ciąży, porodu i macierzyństwa.
Prywatnie jestem miłośniczką ogrodnictwa, pływania, narciarstwa i zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem własnego psa.