Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam także 4-letnie Studium Terapii Rodziny i roczne Studium Trenerskie Stowarzyszenia OPTA. Odbyłam półtoraroczny staż w młodzieżowej grupie terapeutycznej w Poradni OPTA.
Przez kilka lat pracowałam jako psycholog, wspierający rodziców dzieci szkolnych i nastolatków uczestniczących w zajęciach świetlic socjoterapeutycznych. Mam także doświadczenie pracy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. By móc lepiej rozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych odbyłam kurs na Osobistego Asystenta Osoby Niepełnosprawnej w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego.
Od 2008 roku pracuję w Fundacji Dzieci Niczyje w programie Dobry Rodzic – Dobry Start, gdzie współtworzę ofertę wsparcia dla rodziców małych dzieci (do 6. roku życia). Prowadzę konsultacje wychowawcze, terapię indywidualną, par i rodzinną a także różnego rodzaju grupy i warsztaty dla rodziców. Jestem współautorką warsztatów: „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, „Być Mamą”, „Być Babcią, być Dziadkiem”, „Toddlersi” oraz licznych spotkań edukacyjnych dla rodziców. Odpowiadam również za pomoc rodzicom w ramach internetowej poradni.
Jestem certyfikowanym trenerem „Treningu skutecznego Rodzica” wg Thomasa Gordona i programu SAFE Karla Brischa. Posiadam uprawnienia do prowadzenia grup metodą TZA-ART „Trening zastępowania agresji”. Jestem w procesie certyfikacji na trenera metody Widotreningu Komunikacji, czyli metody, która jest pomocna we wspieraniu i budowaniu dobrych relacji w rodzinie.
W Ośrodku MaterPater prowadzę terapię indywidualną, par i rodzinną. Oferuję także pomoc psychologiczną i wsparcie osobom, które znajdują się w kryzysie, czują, że sami nie poradzą sobie z trudnościami, jakie pojawiły się w ich życiu. Prowadzę również sesje wideotreningu z rodzicami, którzy chcą lepiej rozumieć swoje dzieci i być lepiej przez nie rozumianymi.
W swojej pracy kieruję się myśleniem o rodzinie jako o całości. Pracę z jedną osobą rozumiem jako pomoc w procesie wprowadzania przez nią zmian zarówno w swoje życie jak i w życie całej swojej rodziny, tak by cały system rodzinny lepiej radził sobie z wyzwaniami jakie niesie ze sobą życie. W szczególnej relacji rodziców z dziećmi bazuję na teorii więzi Bowlby’ego, która pokazuje jakie znaczenie ma jakość pierwszych relacji w życiu każdego z nas i co robić by mogła wytworzyć się bezpieczna więź w relacji rodzic-dziecko.
Swoją pracę poddaję superwizji u certyfikowanej superwizorki i psychoterapeutki – Aliny Naporowskiej.