Monika Górniak‑Ciosek

W Ośrodku MaterPater prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych, a także psychoterapię dla par i rodzin. Pracuje w gabinecie przy ul. Redutowej 52/3.

Jestem psychoterapeutką.

Pracuję w paradygmacie psychodynamicznym i systemowym. Integrowanie tych podejść pozwala mi szerzej patrzeć na problem pacjenta.

“Praca terapeutyczna to dla mnie za każdym razem niepowtarzalna podróż, w którą wybieramy się razem z pacjentem , parą lub rodziną zgłaszającą się po pomoc. To  lepsze zrozumienie tego, co znane i odkryte, to  także docieranie do tych obszarów psychiki, które pozostają nieuświadomione, a jednak w sposób znaczący wpływają na nasze przeżywanie siebie oraz relacje z otaczającym nas światem.”

 Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, stale podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach, wykładach i konferencjach.

Jak i komu pomagam?

Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży, terapię par i rodzin oraz konsultacje i warsztaty dla rodziców. 

W czym pomagam?

Do udziału w psychoterapii zapraszam pacjentów:

  • w depresji,
  • z diagnozą zaburzeń osobowości,
  • z chorobami i zaburzeniami psychicznymi,
  • po przebytej traumie,
  • z trudnościami w relacjach, z niskim poczuciem własnej wartości, z poczuciem samotności,
  • pary  i małżeństwa w kryzysach.

Swoje wykształcenie zdobyłam na studiach magisterskich z pedagogiki resocjalizacyjnej oraz studiach podyplomowych z doradztwa zawodowego. Ukończyłam czteroletnie całościowe szkolenie psychoterapeutyczne Studium Terapii Rodzin Stowarzyszenia OPTA, szkolenie z terapii par w Polskim Instytucie Ericksonowskim,  oraz roczne seminarium kliniczno-superwizyjne terapii dzieci i młodzieży w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal certyfikowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP, szkolenie z psychoterapii psychoz, oraz szkolenie z terapii EMDR. Aktualnie jestem w procesie certyfikacyjnym diagnosty  i terapeuty zaburzeń związanych z traumą w Europejskim Towarzystwie Traumy i Dysocjacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w: Specjalistycznej Poradni OPTA w Warszawie, Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 18 w Warszawie, Niepublicznej Poradnii Przystań Psychologiczna oraz na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego.


Nr telefonu, pod którym umówisz konsultację:

W Ośrodku MaterPater prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych, a także psychoterapię dla par i rodzin. Pracuje w gabinecie przy ul. Redutowej 52/3.

Monika Górniak-⁠Ciosek (portret)

Monika Górniak‑Ciosek