logo materpater top

„Rodziny są różne, w rodzinach różnie też bywa”.

„W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie”.

Ośrodek MaterPater

powstał z myślą o rodzinach i dla rodzin...

Kiedy i komu pomagamy?

Dorośli w szczególnych sytuacjach rodzinnych

Kryzysowe momenty związane ze zmianą sytuacji życiowej

Zapraszamy rodziny, rodziców mających poczucie, że kryzys, który pojawił się w ich życiu zaczyna negatywnie wpływać na ich codzienne funkcjonowanie i nastąpiło pogorszenie ich jakości życia.

Czytaj więcej...

Konflikty, kryzys w związku partnerskim

Spotkanie z psychologiem jest dobrym sposobem, aby rozpoznać jak zachowania jednej osoby w związku wpływają na drugą. Może stać się okazją, aby w bezpieczny sposób wyrazić swoje uczucia i potrzeby.

Czytaj więcej...

Sytuacje okołorozwodowe

Zapraszamy osoby, które: rozważają decyzję czy zostać razem, czy się rozstać, zastanawiają się jak ułożyć sobie życie po rozstaniu, chciałyby poradzić sobie z emocjonalnym kryzysem, próbują się odnaleźć w sytuacji samotnego rodzicielstwa, zastanawiają się, jak pomóc dzieciom poradzić sobie po rozstaniu rodziców, chcą ustalić relacje pomiędzy sobą a dziećmi w sytuacji rozwodu/separacji/rozstania rodziców.

Czytaj więcej...

Zaburzenia nastroju, depresja (także okołoporodowa, poporodowa)

Zapraszamy pary/osoby, które w okresie ciąży, porodu i po porodzie, a także w sytuacji nie związanej z narodzinami dziecka doświadczały bądź doświadczają stanów depresyjnych, m.in. smutek, przygnębienie, drażliwość, poirytowanie, zmęczenie, wyczerpanie, bezsenność...

Czytaj więcej...

Śmierć, strata bliskiej osoby – dziecka, poronienie

Zapraszamy osoby, które: przeżyły stratę/śmierć bliskiej osoby/dziecka w okresie ciąży, w trakcie porodu, po narodzinach, zastanawiają się jak ułożyć sobie życie po tym, co się wydarzyło, chciałyby poradzić sobie z emocjonalnym kryzysem i żałobą, nie wiedzą jak odnaleźć się w sytuacji, w której mają ponownie zostać rodzicami.

Czytaj więcej...

Niepłodność

Niepłodność jest doświadczeniem, które wpływa na niemal wszystkie aspekty życia.

Czytaj więcej...

Przemoc w rodzinie

Życie w rodzinie dostarcza wielu emocji. To, że się pojawiają jest naturalną rekcją człowieka na świat. Jednak jeśli sposób ich wyrażania narusza godność drugiej osoby mówimy o agresji.

Czytaj więcej...

Jak pomagamy

 • Psychoterapia indywidualna

  Psychoterapia indywidualna polega na rozmowie z terapeutą, który zadając pytania stara się zrozumieć trudności i ustalić, co jest głównym problemem klienta.

 • Psychoterapia par

  Psychoterapia par/małżeństw to szczególna forma psychoterapii, w której celem jest osiągnięcice lepszego wzajemnego porozumienia, zaspokojenia potrzeb każdej z osób oraz praca nad indywidualnym rozwojem każdej z osób.

 • Konsultacje psychologiczne

  Konsultacja jest formą pomocy dla rodzin, par i klientów indywidualnych. Obejmuje zwykle jedno do trzech spotkań.

 • Psychoterapia rodzin

  Psychoterapia rodzin w odróżnieniu od innych terapii, dotyczy całej rodziny łącznie z dziećmi.

 • Praca w diadzie rodzic−dziecko

  Celem spotkania specjalisty, rodzica i dziecka jest pomoc w odnalezieniu drogi we wzajemnym poznaniu się rodzica i dziecka. Dlatego ta forma pracy szczególnie kierowana jest do rodziców małych dzieci – niemowląt.

 • Poradnictwo wychowawcze

  Spotkania z psychologiem obejmują od jednego do kilku/kilkunastu spotkań, w zależności od zdiagnozowanego problemu.

 • Aktywny Trening Komunikacji z dzieckiem

  Praca metodą Aktywnego Treningu Komunikacji z dzieckiem oparta jest na analizie nagrań wideo sporządzanych podczas codziennych sytuacji/swobodnych aktywności rodzica/rodziców z dzieckiem/dziećmi.

 • Skala Brazeltona - badanie

  Gdy rodzi się dziecko, zastanawiamy się kim jest, kim będzie. Wśród wielu z nas nadal pokutuje przekonanie, że małe dziecko jedynie śpi, je, a gdy ma mokro płacze. To jednak nie wszystko.

 • Diagnoza gotowości szkolnej dziecka 5 i 6−letniego

  Diagnoza gotowości szkolnej dziecka obejmuje 3−4 spotkania, w tym jedno w celu omówienia wyników badania.

 • Wizyty domowe

  Wizyty domowe to forma pomocy adresowana do rodzin/rodziców dzieci małych i starszych, potrzebujących wsparcia w wypełnianiu roli rodzicielskiej.