Zapraszamy rodziny, rodziców mających poczucie, że kryzys, który pojawił się w ich życiu zaczyna negatywnie wpływać na ich codzienne funkcjonowanie i nastąpiło pogorszenie ich jakości życia.
Coraz więcej rodzin to rodziny rekonstruowane.
Spotkanie z psychologiem jest dobrym sposobem, aby rozpoznać jak zachowania jednej osoby w związku wpływają na drugą. Może stać się okazją, aby w bezpieczny sposób wyrazić swoje uczucia i potrzeby.
Zapraszamy osoby, które: rozważają decyzję czy zostać razem, czy się rozstać, zastanawiają się jak ułożyć sobie życie po rozstaniu, chciałyby poradzić sobie z emocjonalnym kryzysem, próbują się odnaleźć w sytuacji samotnego rodzicielstwa, zastanawiają się, jak pomóc dzieciom poradzić sobie po rozstaniu rodziców, chcą ustalić relacje pomiędzy sobą a dziećmi w sytuacji rozwodu/separacji/rozstania rodziców.
Zapraszamy pary/osoby, które w okresie ciąży, porodu i po porodzie, a także w sytuacji nie związanej z narodzinami dziecka doświadczały bądź doświadczają stanów depresyjnych, m.in. smutek, przygnębienie, drażliwość, poirytowanie, zmęczenie, wyczerpanie, bezsenność...
Zapraszamy osoby, które: przeżyły stratę/śmierć bliskiej osoby/dziecka w okresie ciąży, w trakcie porodu, po narodzinach, zastanawiają się jak ułożyć sobie życie po tym, co się wydarzyło, chciałyby poradzić sobie z emocjonalnym kryzysem i żałobą, nie wiedzą jak odnaleźć się w sytuacji, w której mają ponownie zostać rodzicami.
Niepłodność jest doświadczeniem, które wpływa na niemal wszystkie aspekty życia.
Życie w rodzinie dostarcza wielu emocji. To, że się pojawiają jest naturalną rekcją człowieka na świat. Jednak jeśli sposób ich wyrażania narusza godność drugiej osoby mówimy o agresji.