logo materpater top

„Rodziny są różne, w rodzinach różnie też bywa”.

„W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie”.

Ośrodek MaterPater

powstał z myślą o rodzinach i dla rodzin...

Małgorzata Hordejuk

Małgorzata
Hordejuk

Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w specjalności psychologii klinicznej. Jestem absolwentką Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego. Aktualnie, w trakcie szkolenia w Studium Terapii Rodziny przy Stowarzyszeniu OPTA. Pracuję jako psycholog w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych prowadzonym przez Fundację Medicover. Prowadzę również badanie naukowe dotyczące oceny depresji, jakości życia oraz akceptacji choroby u pacjentów Instytutu Reumatologii .

Odbyłam staż terapeutyczny na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, który obejmował udział w zajęciach psychoterapii grupowej dla osób dorosłych oraz staż w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym w Warszawie, gdzie miałam możliwość uczestniczenia w zajęciach z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju emocjonalnym i całościowymi zaburzeniami rozwoju. Uczestniczyłam w szkoleniu „Zawód – psychoterapeuta” organizowanym przez Laboratorium Psychoedukacji oraz w kursie umiejętności wychowawczych prowadzonym przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną TOP w Warszawie.

Jako psycholog pracowałam w Instytucie Reumatologii w Warszawie oraz w Mazowieckim Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku.

Bliskie mi jest myślenie o człowieku jako istocie bio-psycho-społecznej. Prywatnie mama dwójki nastolatków, miłośniczka przyrody i kina niekomercyjnego.

W ramach praktyki w Ośrodku MaterPater pracuję z osobami zmagającymi się z chorobą przewlekłą, doświadczającymi lęku czy depresji.  Pomagam rodzinom w sytuacjach kryzysu. Wspieram młodzież w sytuacjach będących dla nich źródłem trudności.                                                                                              


Kontakt do mnie to: 600 888 804