logo materpater top

„Rodziny są różne, w rodzinach różnie też bywa”.

„W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie”.

Ośrodek MaterPater

powstał z myślą o rodzinach i dla rodzin...

Iwa Magryta-Wojda

Iwa
Magryta-Wojda

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją: Terapia rodzin i małżeństw. Ukończyłam rówienież 4-letni podyplomowy kurs psychoterapii w podejściu systemowym prowadzony przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie.

Od 2013 roku regularnie uczestniczę w seminarium "Pracując psychoanalitycznie z parami" prowadzonym przez Stanleya Ruszczynskiego i Mary Morgan związanych z kliniką Tavistock w Londynie.

Od 2008 roku jestem związana ze Specjalistyczną Poradnią Rodzinną dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, gdzie prowadzę psychoterapię par i rodzin a także warsztaty dla par.

Posiadam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

W swojej pracy terapeutycznej łączę myślenie systemowe z psychoanalitycznym, a więc dużą wagę przywiązuję zarówno do funkcjonowania pacjenta w środowisku rodzinnym, jak i do jego świata wewnętrznego a także skupiam się na relacji terapeuty z pacjentem w gabinecie - wtedy, gdy pacjentem jest jedna osoba oraz wtedy, gdy pacjentem jest związek dwóch osób.

Zapraszam osoby, które potrzebują wsparcia, doświadczają trudności w relacjach, zaburzeń nastroju, depresji i lęku a także pary w kryzysie, takie w których ma miejsce przemoc oraz te, gdzie partnerzy czują, że od dawna żyją obok siebie i chcieliby wspólnie pracować nad zmianą.

W Ośrodku MatePater prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i psychoterapię par, także w języku angielskim.


Kontakt do mnie: 507 829 438

Jak pomagamy

 • Psychoterapia indywidualna

  Psychoterapia indywidualna polega na rozmowie z terapeutą, który zadając pytania stara się zrozumieć trudności i ustalić, co jest głównym problemem klienta.

 • Psychoterapia par

  Psychoterapia par/małżeństw to szczególna forma psychoterapii, w której celem jest osiągnięcice lepszego wzajemnego porozumienia, zaspokojenia potrzeb każdej z osób oraz praca nad indywidualnym rozwojem każdej z osób.

 • Konsultacje psychologiczne

  Konsultacja jest formą pomocy dla rodzin, par i klientów indywidualnych. Obejmuje zwykle jedno do trzech spotkań.

 • Psychoterapia rodzin

  Psychoterapia rodzin w odróżnieniu od innych terapii, dotyczy całej rodziny łącznie z dziećmi.

 • Praca w diadzie rodzic−dziecko

  Celem spotkania specjalisty, rodzica i dziecka jest pomoc w odnalezieniu drogi we wzajemnym poznaniu się rodzica i dziecka. Dlatego ta forma pracy szczególnie kierowana jest do rodziców małych dzieci – niemowląt.

 • Poradnictwo wychowawcze

  Spotkania z psychologiem obejmują od jednego do kilku/kilkunastu spotkań, w zależności od zdiagnozowanego problemu.

 • Aktywny Trening Komunikacji z dzieckiem

  Praca metodą Aktywnego Treningu Komunikacji z dzieckiem oparta jest na analizie nagrań wideo sporządzanych podczas codziennych sytuacji/swobodnych aktywności rodzica/rodziców z dzieckiem/dziećmi.

 • Skala Brazeltona - badanie

  Gdy rodzi się dziecko, zastanawiamy się kim jest, kim będzie. Wśród wielu z nas nadal pokutuje przekonanie, że małe dziecko jedynie śpi, je, a gdy ma mokro płacze. To jednak nie wszystko.

 • Diagnoza gotowości szkolnej dziecka 5 i 6−letniego

  Diagnoza gotowości szkolnej dziecka obejmuje 3−4 spotkania, w tym jedno w celu omówienia wyników badania.

 • Wizyty domowe

  Wizyty domowe to forma pomocy adresowana do rodzin/rodziców dzieci małych i starszych, potrzebujących wsparcia w wypełnianiu roli rodzicielskiej.