logo materpater top

„Rodziny są różne, w rodzinach różnie też bywa”.

„W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie”.

Ośrodek MaterPater

powstał z myślą o rodzinach i dla rodzin...

Aktualności

WARSZTAT UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH

RODZICE!

  • Jeśli brakuje Wam pomysłów i argumentów w dyskusji z dzieckiem i często czujecie się  bezradni, a zależy Wam na dobrej współpracy z dzieckiem,
  • Jeśli Wasze życie rodzinne jest pełne napięć i wybuchów złości Waszych i dziecka, a chcielibyście by było spokojniejsze, byście potrafili zgodnie, na bieżąco rozwiązywać Wasze trudności,
  • Jeśli zależy Wam, by Wasze dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo a Wy -  pełne satysfakcji, dojrzałości  i wrażliwości na siebie i dziecko rodzicielstwo,

NASZ WARSZTAT JEST DLA WAS!

Zapraszamy Państwa na I część Warsztatów Umiejętności Wychowawczych dla rodziców „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”. Scenariusz warsztatów został opracowany na podstawie książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” oraz „Szkoły dla rodziców i wychowawców” J. Sakowskiej.

I część warsztatów obejmuje dwa 5-godzinne spotkania, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz nabyć umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z procesem wychowania. Rodzice będą mieli okazję ćwiczyć umiejętności praktyczne i znaleźć odpowiedzi na ważne pytania:

- Dlaczego należy wytyczać dziecku granice i jak to robić?

- Jak rozumieć zachowania dziecka w kontekście jego potrzeb i uczuć?

- Jak pomóc dziecku radzić sobie z jego uczuciami?

 - Jak słuchać i zachęcać dziecko do współpracy?

UDZIAŁ w WARSZTACIE SPRAWI, że:

  • Zyskacie Państwo wiedzę, kompetencje, poszerzycie swoje umiejętności rodzicielskie,
  • Poprawi się funkcjonowanie Waszej rodziny pod względem więzi, zaradności, umiejętności wychowawczych, dobrego pełnienia ról rodzinnych, komunikacji, racjonalnych granic.
  • Otrzymacie Państwo wsparcie w zakresie wychowywania dzieci, rozwiązywania trudnych sytuacji.
  • Zwiększy się Wasza wiara w możliwości bycia „wystarczająco dobrym rodzicem”.
  • Znajdziecie  w sobie takie postawy, które ułatwiają Wam radzenie sobie z wychowywaniem dzieci.

Terminy I części warsztatu – warsztat odbywać się będzie w 2 soboty: 11.03.2017 i 18.03.2017 w godzinach 14:00-19:00

Warsztaty poprowadzą: Iwona Michalska-Cielniak (psycholog, psychoterapeuta) i Magdalena Kłobukowska (psycholog, psychoterapeuta)

Koszt warsztatów: 390 zł od osoby, 330 zł od osoby w parze

Miejsce: Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjny dla rodzin Mater Pater, ul. Górczewska 224 lok.81 

Zapisy: Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub pod numerami telefonów: 605-852-680 i 530-505-505.